Aktualności:

Stylizacja paznokci – nowy zawód, nowe hobby

Dodano dnia: 29 sierpnia 2011 r.

Tipsy, manicure japoński, francuski – co kryje się pod tymi nazwami? Uczestnicy projektu „Moje hobby, moja praca” prowadzonego przez Fundację Wałbrzych 2000 nie tylko wiedzą co one znaczą, ale również wiedzą jak je wykonać – opowiada Kasia Sosnowska.

Zrobię sobie japoński albo francuski manicure – postanowiłam i zgłosiłam się jako modelka na warsztaty stylizacji paznokci w ramach projektu „Moje hobby, moja praca”. Dwanaścioro mieszkańców Głuszycy bierze udział w różnych zajęciach, dzięki którym zdobywają nowe umiejętności i aktywizują się społecznie.

Siadam naprzeciwko dwóch przemiłych i uśmiechniętych pań, które szybko dezynfekują mi dłonie i zabierają się do pracy. – Dzisiaj nauczymy się zakładać tipsy – oznajmiła pani Małgorzata Strumecka, prowadząca warsztaty. – Tipsy to nie mój styl – myślę i szybko próbuję wybrać inną metodę stylizacji paznokci. Na szczęście moje manicurzystki są po mojej stronie i chętnie zgodziły się zrobić mi francuski manicure metodą Dashing Diva, która jest nowością na polskim rynku. Czuję się trochę jak królik doświadczalny, ale wiem, że pani Małgorzata ma wszystkich na oku i efekt będzie profesjonalny.

Najpierw piłowanie, matowienie, nakładanie bazy, lakier nawierzchniowy, różne rodzaje pilników – jak się w tym nie pogubić? Uczestnicy są już po szkoleniu teoretycznym, więc z łatwością przychodzi im operowanie terminami z salonu kosmetycznego, przy okazji i ja się czegoś uczę. W międzyczasie dowiaduję się, że moje manicurzystki są emerytowanymi nauczycielkami, i że zdobyte umiejętności stylizacji paznokci raczej wykorzystają na sobie niż na potencjalnych klientkach. – Już wzrok nie ten do tych paznokci. Filcowanie było ciekawsze, mogliśmy naprawdę puścić wodzy naszej wyobraźni – mówi pani Joanna, ostrożnie piłując mój paznokieć. Przed warsztatami ze stylizacji paznokci uczestnicy brali udział w warsztatach filcowania. Z niepozornego materiału stworzyli unikalne brożki, korale, fantazyjne kwiaty, torebeczki i pokrowce na telefony. W ramach projektu realizowany jest również kurs komputerowy.

Teraz już tylko czekam na efekty ich pracy. Lśniące paznokcie, które wyglądają naturalnie i elegancko. Moje panie spisały się na medal – świetny efekt! Mam tylko nadzieję, że nie zrezygnują ze stylizacji i będę mogła wpaść do nich na kolejny mani – kończy swoją relację Kasia Sosnowska.

Szczegółowe informacje na temat projektu, realizowanego w partnerstwie z Gminą Głuszyca znajdują się na stronie internetowej www.walbrzych2000.pl, a środki na jego realizację Fundacja pozyskała w drodze konkursu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowego wkładu publicznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Zywar
Fundacja Wałbrzych 2000
tel./faks: (74) 843 45 32, 662 065 242
magda-zywar@walbrzych2000.pl

 


< spis aktualności...

Ilość wyświetleń: 2801
  • Partner projektu

  • URZĄD MIEJSKI W GŁUSZYCY

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet VII "Promocja integracji społecznej"
Działanie 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji".

Czas generowania strony: 0.015s | 2010 © Fundacja Wałbrzych 2000 | Logowanie